ARTEGO DİAFON Sistemi

Artego Görüntülü Diafon 

Diafon nedir? Görüntülü diafon ne işe yarar?  Artego Diafon, güvenlik sistemlerinde önemli bir yere sahiptir. Diafon sistemi, dış kapınızdan zilinize basan kişinin sesini ve görüntüsünü almamıza yarayan sistemdir. 

KABLOLU SİSTEM:  Kurulum yapılacak alan kablolu sisteme uygunsa ,kablolu sistemsize daha çok lokal güvenlik sağlar ve yakın sistemlerdeki olası parazit sorununu ortadan kaldırır. Bu sistemde CCTV(4+1), Cat-5/6  gibi kablolar kullanılır. Bir diafon sistemi düşünüyorsanız kablolu sistem en iyi çözüm olabilir.

Villa Tipi Görüntülü Diafon: Bu sistemler sesli, kameralı bir zil paneli ve bu zil paneli ile bağlantı kurabilen bir iç monitöre sahiptir. Baziı sistemler paralel bağlantı ihtiyacından dolayı birden fazla iç monitöre sahip olabilir. Uzak mesafelerde parazit olmadan video göndermenin zorluğu ve stabilizasyonu göz önüne alındığın da, çoğu sistem kablolu görüntülü diafon  sistemlerinden oluşturmaktadır.

Apartman Tipi Görüntülü Diafon: Bu tür sistemler giriş kapısında bir zil paneline veya sistem gereksinimine göre ziyaretçiyi görebilecek sayıda birden fazla zil paneline sahip olabilir. Ziyaretçi dairenin numarasını tuşlar ve arama sağlanır, ev sahibi ziyaretçinin görüntüsünü alır, dilerse çağrıyı cevaplar ve sesli iletişim sağlar, ardından kapının kilidini açmak için kilit aç düğmesine basabilir, dilerse çağrıyı sonlandırabilir. Aynı şekilde diafon panelinden daire sahip şifre ile apartmana giriş gerçekleştirir.