Kablosuz Wifi Kamera

Kablosuz Wifi Kamera Ankara

Kablosuz Wifi Kamera  Sektörde on beş seneyi aşkın tecrübemiz ve müşteri portföyümüz ile Kablosuz Wifi Kamera  denildiğinde ilk akla gelen firma olmayı başarmış bulunuyoruz. Bu başarımızı siz değerli müşterilerimizle paylaşmak ve birlikte çalışacağımız yeni iş anlaşmalarına yansıtmak istiyoruz .

Kablosuz Wifi Kamera

  Kablosuz Wifi Kamera “IP Kamera” , üzerinde bulunan sensörler sayesinde görüntüyü yakalayıp bu görüntüleri dijital veriye çevirdikten sonra ağ (network) yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcılara ileten görüntüleme sistemidir.

IP kameraların genel özellikleri;

Çalışması için kart, kayıt cihazı vb. çeşitli apartlara  gerek duymayan ileri kamera teknolojisi .

  •  -İnternet  ve network üzerinden erişim sağlanabilir.
  • İP kameralar, kullanım türlerine göre kablolu ip kamera ve kablosuz ip kamera olarak ayrılmaktadır.
  • İP kameralar üzerinden gelen görüntü ve ses anlık olarak masaüstü / dizüstü bilgisayar, tablet ve mobil cihazlardan izlenebilmektedir.
  • İP kameralar, programlanabilir bir yapıya sahip olduklarından görüntü depolama, hareket algılama, alarm yönetimi (HIRSIZ, YANGIN vb.) tarzı  fonksiyonlara sahiptir .

  İP kameraların çalışma sistemi, temel olarak yakaladığı görüntüyü kullanıcıya “anlık olarak” iletmektir. Bu iletimde öncelikle ip kameranın lens ve sensörlerinde oluşan görüntü elektrik sinyaline çevrilir. Bu elektrik sinyali, ip kameranın içinde dahili olarak bulunan işlemciye iletilir. İşlemci analog olan bu elektrik sinyalini dijital sinyale dönüştürür. Dijital sinyal, kayıt altına alınabileceği gibi kameraya dahili veya harici olarak bağlı network, ftp server, web server, smtp client üzerinden yayınlanması da mümkündür.

İP kameraların analog kameralardan farkı en başta görüntüyü işleme biçimidir. IP kameralar yakaladıkları görüntüyü sayısal veriye çevirdikten sonra çeşitli yöntemlerle erişim sağlanabilirken, analog kameralar yakaladıkları görüntüyü DVR adı verilen kayıt cihazlara aktarır. Farklı cihazlardan erişim sağlanması, programlanabilmesi, yüksek görüntü kalitesi sağlaması, çalışırken bilgisayara ihtiyaç duymaması gibi özellikler ip kameraların avantajları arasında sayılabilir.

​   Evet bu  özelliklerin yanı sıra, kurumların işletme ve” bakım maliyetlerinin düşük ” olması, basit bir ara yüze sahip olması, genişlemeye ve programlamaya uygun bir yapısı olması nedeniyle ip kameralar günümüzde daha çok tercih edilmektedir.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

Kaliteli, güvenilir ve güler yüzlü hizmetiniz için şirketimiz adına sizlere teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Emirhan ÖZKAN
Genel Koordinator, NETDİL A.Ş.