StarLight Kameralar

 Starlight Kamera

Ankara İmaj Güvenlik
                   İmaj Güvenlik

Son zamanlarda Starlight kamera büyük bir yükselişte . Starlight veya Türkçesiyle “yıldız ışığı” . İsmine bakınca gelişmiş bir teknolojiye sahip gibi gözüküyor , gece görüşün de büyük bir ilerleme kaydetmiş  gibi görünüyor . Evet , bu kameraların tam olarak ne olduğunu , nasıl çalıştığını , IR gece görüşüyle farkını ve maliyetlerimi arıyorsunuz ?

 

Starlight kamera nedir ?

Adından da  anlaşılacağı gibi, starligt kamera Sony Starwis Starlight sensörleri sayesinde aydınlatmanın az olduğu ortamlarda nesnelerin net ve odaklı bir şekilde görüntülenmesini sağlanır. Bunun anlamı , aydınlatma 20 lüksün altına düştüğünde , insan gözü pek iyi göremez . Starlight ise 0.01 lüks derecesindeki süper gece görüşü ile karanlık gecelerde insan gözüyle görülemeyen nesnelerin net ve keskin bir şekilde görüntü alınmasını sağlar. Yani ” gözlerinizin göremediği  şeyleri acıkça görebiliriz ”

Piyasada iki tür  starlight kamera bulunur . Birincisi siyah beyaz görüntülerle yüksek çözünürlük ile  kayıt yapan kameralar . Diğeri ise gün aydınlığında normal bir şekilde insan gözlerinin görebileceği  tarzı renkli görüntüler oluşturan kameralardır . Sensörlerden dolayı bu farklılıklar ortaya çıkar.

Starlight gece görüş kameraları nasıl çalışır ?

Starlight kameraları sensörü gözlerinizin ortam ışığına yönelik hassas olan retinasına  benzerlik gösterir . Sensörün  ne kadar ışık kullanabileceği kamera merceği ile görüntü kalitesi tarafından belirlenir .

Sensör Yalızca “YILDIZ IŞIĞI” ile nasıl net görüntüler üretebilir ?

Starlight kamera teknolojisi , büyük ve son derece hassas sensörleri ile daha geniş diyafram kullanır ve insan gözünün görmediği hallerde , yeterli oranda ışığı toplar , keskin ve net  tek renkli ve de renkli görüntüleri oluşturmak için deklanşör hızını azaltır . Bu sayede starlight kameralarla karanlıkta dahi görebiliriz .

           Starlight Kameraları
  1. Yüksek netlikte gece görüşü
  2. Piyasadaki en popüler 1080p gibi  , HD çözünürlükte olağanüstü gece görüşünü garanti etmek için süper hassas sensörlere sahiptir.
  3.                                                                                                                                                                                                                                                                Bu güzel  teknoloji ürünü  sol taraftaki görsel de göründüğü gibi her şeyi açıklamış oluyor .   Gece görüşündeki büyük gelişmelerle birlikte , starlight güvenlik kameraları , ev güvenliğimizi  daha üst seviyeye  çıkarmak ile  yanı sıra bir restorandaki  etkinlikleri renkli olarak  gösterir . Starlight kamera sistemleri oldukça kullanışlı olup birçok alanda  kullanılabilir .

 

 Bir cevap yazın